Foto:
Pixabay

Doktoritöö: Eesti linnad laienevad elurikkuse arvelt

Inimeste liikumine linnadesse ja linnade laienemine on üleilmne trend. Hiljuti Tartu Ülikoolis kaitstud doktoritöö uuris, milliseid tegurid on linnade laienemist mõjutanud Eestis ja missugune on olnud sellest tingitud keskkonna jalajälg viimase 30 aasta jooksul.

"Eestis ja Ida-Euroopa piirkonnas laiemalt hakkasid linnad pärast Nõukogude Liidu kokkuvarisemist kiirenevas tempos kasvama. Seda hoolimata sellest, et elanike arv on viimase 30 aasta jooksul ligikaudu 15 protsendi võrra langenud," sõnas doktoritöö autor ja Tartu Ülikooli geoinformaatika nooremteadur Najmeh Mozaffaree Pour.

Ta lisas, et linnade laienemine elanikkonna vähenemise tingimustes on maailma kontekstis üpris erandlik.

Loe edasi ERR Novaatorist.