#õppimine #teadus #ühiskonnale #uudis
26.–28. aprillini toimub Tartus, Oecologicumis teoreetilise bioloogia kevadkooli juubelikonverents.
#andmebaasid #ühiskonnale #uudis
Maa-ameti geoportaalis on võimalik vaadata valgustusaja kartograafi Ludwig August Mellini Liivimaa atlast 18. sajandi lõpu Eestist. Tartu Ülikooli geograafia osakonnas toimunud atlase kaardilehtede kokkupanek võimaldab seda Eesti kartograafia ajaloo tippteost võrrelda teiste ajalooliste kaartide ja samuti tänapäevaste andmekihtidega.
#andmebaasid #Tartu2024 #ühiskonnale #pressiteade
Sel neljapäeval, 25. aprillil kogunevad loodusvaatluste tegemise huvilised Tartu Ülikooli botaanikaaias, et üheskoos seitsmendaks loodusvaatluste maratoniks valmistuda. Kõigi ühine eesmärk on Loodusloovusfestivali raames toimuval vaatlusmaratonil 8.–9. juunil võimalikult palju eluslooduse liike kirja panna.
#ühiskonnale #uudis
24. aprillil kella 13–17 toimub Zoomis ja TÜ muuseumi valges saalis vaimse tervise hoidmisele pühendatud konverents.

Osakonnad

Õppetöö

Doktoriõpe

Täiendusõpe

Ökoloogia ja maateaduste instituut

Ökoloogia ja maateaduste instituut (ÖMI) kuulub instituut loodus- ja täppisteaduste valdkonda. ÖMI alla koonduvad Tartu Ülikooli botaanika, geograafia, geoloogia ja zooloogia osakonnad ning loodusteadusliku hariduse keskus.

Instituudist