Oecologicumi saamislugu

Ökoloogide uue maja teema tõstatus teravamalt umbes samal ajal, kui hakati kavandama TÜ teaduskampust Maarjamõisa väljale (st u 2005 a). Kuna ökoloogid (botaanikud, zooloogid, mükoloogid) paiknesid paljudes erinevates hoonetes üle linna, takistas see oluliselt ühistegevust ja õppetööd.

Vahepeal kaaluti ja uuriti mitmeid võimalusi ehitada ümber ja võtta kasutusele olemasolevaid hooneid (nt Ajalooarhiivi maja J. Liivi 4, Tiigi tänava õppehoone, Jakobi tänava õppehoone, Vanemuise 46 pööning, Riia ringi veerel maha jäetav Füüsika instituudi hoone), kuid erinevail põhjustel jäeti need kõrvale kui sobimatud.

Otsus ehitada ökoloogidele ümber senine matemaatika-informaatikateaduskonna õppehoone J. Liivi 2 pärast ATI uue hoone (Delta) valmimist tehti rektoraadis 2015. aastal. Projekteerimishange läks välja aastal 2018 ja ehitust alustati 2020. aastal. Sisse koliti 2021. a lõpuks.

Hoone projekteeris AS Infragate Eesti, eskiisi autorid ja arhitektid on Kaido Kepp ja Tõnis Taru (Arhitektuuriklubi OÜ). Sisekujunduse autor on sisearhitekt Kristiina Voolaid (Impro OÜ). Hoone ehitas AS Tartu Ehitus.

Niisiis said oma maja, kuhu kõik kokku ära mahuvad, lõpuks ka TÜ ökoloogid ehk „rohelised bioloogid“, kes kuuluvad ÖMI-sse – instituuti, kus töötab enamik TÜ rahvusvahelisi tippteadlasi.

TÜ „roheline bioloogia“ on tänulik kõikide nende enam kui 15 aasta jooksul tehtud otsuste eest.
 

Ökoloogia ja maateaduste instituudi tulemuskokkulepped

Tulemuskokkulepped 2024. aasta eesmärkide täitmiseks
Õppetöö

Bakalaureuse- ja magistriõpe ökoloogia ja maateaduste instituudis

Kommunikatsioon ökoloogia ja maateaduste instituudis

Kommunikatsioon ökoloogia ja maateaduste instituudis