Autor:
Marek Lumi

Avalik veebiloeng “Kuidas kliimapoliitika liikuvust mõjutama hakkab?”

Tartu Ülikooli mobiilsusuuringute labori korraldatud avalik loengusari “Liikuvusanalüüs ja planeerimine inimmõõtmeliste linnade jaoks” toob kõnelema liikuvuse ja transpordiplaneerimise eksperte ja juhtivaid teadlasi nii Eestist kui väljastpoolt. Loengusarjas otsime vastust küsimusele, kuidas toetada sotsiaalselt ja keskkondlikult jätkusuutliku liikuvuse ja kestliku linnaruumi kujundamist liikuvusanalüüsi ja transpordiplaneerimise kaudu.

Image
poster

 

Loengu kuulamiseks registreeru siin

Loengusarja esimese loengu “Kuidas kliimapoliitika liikuvust mõjutama hakkab?” peab PhD Silver Sillak (Kliimaministeerium). 
Silver Sillak töötab hetkel nõunikuna Kliimaministeeriumi kliimaosakonnas, kus ta panustab muu hulgas transpordi ja liikuvuse valdkonna kliimamõju vähendavate poliitikate väljatöötamisse ning Eesti kliimaseaduse koostamisse. Enne seda töötas ta nooremteadurina Aalborgi Ülikoolis, kus ta nõustas kohalikke omavalitsusi taastuvenergiale ülemineku strateegiate koostamise ja elluviimise juures, üle-euroopalises keskkonnaühenduste võrgustikus Bankwatch, kus ta jälgis, et avaliku sektori raha kasutataks võimalikult läbipaistvalt ja keskkonda säästvalt, ning Tartu Ülikoolis, kus ta uuris erinevate tööstusharude, ühiskonna ja keskkonnakriisi omavahelisi seoseid ja arengut.
Euroopa Liidu kliimamäärus, mille järgi tuleb aastaks 2050 saavutada kliimaneutraalsus, ja kliimapoliitikate pakett „Eesmärk 55“ seavad transpordi ja liikuvuse valdkonnale väga ambitsioonikad sihid ja nõuavad suuri muutusi. Eestis on transpordisektori kasvuhoonegaaside heide aasta aastalt kasvanud, kuid samas on heite vähendamise potentsiaal suur. Eesti kliimaseadusega lepitakse kokku, kuidas seda potentsiaali realiseerida. Selle jaoks on alates läinud sügisest käinud kliimaseaduse koostamise ettevalmistused, kuhu on panustanud lisaks eri ministeeriumite ametnikele veel mitusada huvirühma, teadlastest ja ekspertidest koosnev kliimanõukogu, tehtud on uusi analüüse ning toimunud on ka avalikud arutelud . Protsessi tulemusena on kaardistatud võimalikud lisategevused ja -meetmed, mis saaksid kaasa aidata transpordi ja liikuvuse valdkonna kliimamõju olulisele vähendamisele. Loengus saame üheskoos arutada, millistel tegevustel võiks olla kõige suurem mõju ning kuidas neid päriselt ellu viia.


 

Doktorantuur

Karjäärikonverents „Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!“

linnatänav

Public online lecture “Transforming mobility practices through experimentation”

linnatänav

Public online lecture “Modeling Pedestrian Activity in Cities”