Autor:
Marek Lumi

Avalik veebiloeng “(Liikuvuse) ruumiliste tulevike mõtestamise abivahendid planeerijatele”

Tartu Ülikooli mobiilsusuuringute labori korraldatud avalik loengusari “Liikuvusanalüüs ja planeerimine inimmõõtmeliste linnade jaoks” toob kõnelema liikuvuse ja transpordiplaneerimise eksperte ja juhtivaid teadlasi nii Eestist kui väljastpoolt. Loengusarjas otsime vastust küsimusele, kuidas toetada sotsiaalselt ja keskkondlikult jätkusuutliku liikuvuse ja kestliku linnaruumi kujundamist liikuvusanalüüsi ja transpordiplaneerimise kaudu.

Image
poster


Loengu kuulamiseks registreeru siin

Loengusarja teise loengu “(Liikuvuse) ruumiliste tulevike mõtestamise abivahendid planeerijatele” peab PhD Kristi Grišakov (Tallinna Linnaplaneerimise Amet).
Kristi Grišakov juhib Tallinna Linnaplaneerimise Ameti detailplaneeringute teenistust. Varasemalt juhtis ta Eesti Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi ruumilise planeerimise osakonna poliitika- ja analüüsivaldkonda. Enne seda töötas Tallinna Tehnikaülikoolis programmijuhina, kus juhtis mitmeid uurimisprojekte. Kristi uurimisvaldkond tegeleb strateegilise ruumilise planeerimise ja tulevikust mõtlemise meetodite omavahelise seostamisega. Ta on olnud viimase kahe Eesti Inimarengu Aruannete tuleviku peatüki toimetaja. Kristil on doktorikraad ruumilises planeerimises ja urbanistikas. 
Tulevik on alati olnud teadmatu ja tume, kuid praegusel ajastul kipume ebakindlust tuleviku ees eriti võimendama ning otsime pidevalt töövahendeid, mis aitaks meil orienteeruda tulevikutrendide ja -teadmatuste võpsikus. Üks ruumilise planeerimise, sh liikuvuse planeerimise põhiülesandeid peaks olema tuleviku kavandamine, kuid sageli napib planeerijatel selleks nii aega, motivatsiooni kui meetodeid. Loeng baseerub Kristi 2023. a sügisel kaitstud doktoritööl, mis uuris tulevikust mõtlemise ja strateegilise planeerimise seoseid. Loengus tutvustatakse tulevikust mõtlemise, sh stsenaariumite loomise põhialuseid ning pakutakse välja võimalusi, kuidas tulevikumõtlemist lihtsamalt,  teadlikumalt ning enesekindlamalt põimida igapäevaste ruumiotsuste tegemisse.   

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!