1. novembril peetud V ökoloogia ja maateaduste instituudi konverentsil „Ressursside ümbermõtestamine“ käsitleti ressursside mitmetahulist olemust ja tulevikuväljavaateid.
Muutuvas maailmas on määratletakse ja hallatakse ressursse teisiti kui varem. See tingib vajaduse kuulata erinevaid vaatepunke ja arutleda nende üle. Konverents pakkus selleks head võimalust.
Pärast instituudi direktori Maarja Öpiku avasõnu esines plenaarettekandega valitsemise ja õiguspoliitika kaasprofessor Helen Eenmaa, kelle põhjalik ja kaasahaarav sõnavõtt kätkes noori teaduses ja teadusnõustamist. Seejärel rääkisid linna- ja rahvastikugeograafia professor Tiit Tammaru Eesti rahvastikuprognoosidest ning terioloogia nooremteadur Kirke Raidmets inimese mõjust hundi ja koera hübridiseerumisele.
Pärast lõunapausi jätkas entomoloogia teadur Sille Holm ausa ja kriitilise ettekandega Uganda afrotroopilistest metsadest. Doktorant Ali Hakimzadeh viis kuulajad metatriipkoodistamise maailma. Loodusteadusliku hariduse teadur Katrin Vaino arutles väärinfo ja vandenõuteooriate ning õpilaste isikliku õpitee arendamise tähtsuse üle ning makroökoloogia teadur Riin Tamme kirjeldas tumeda elurikkusega seotud uuringute arengut.
Viimases teemaplokis kõneles geoloogia teadur Johannes Vind 21. sajandi mineraalitööstusest ning loodusgeograafia nooremteadur Sandeep Thayamkottu rääkis, kuidas eraldada boreaalses turbas taimedest süsinikku. Konverentsi lõpetas värskelt doktorikraadi kaitsnud geoloogia spetsialist Raul Paat, kes andis sisuka ülevaate turbaalade tänapäevasest olukorrast ja käimasolevatest rahvusvahelistest uuringutest. Pärast ettekandeid jätkus erialadevaheline arutelu.
Konverentsi korraldas ökoloogia ja maateaduste instituudi visiooni- ja integratsioonikomisjon.