Lola E Fatoyinbo

7. detsembril kell 13.00 toimub Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis PeatlandN2O (Naerugaasi (N2O) bilanss turbaadel – protsessidest ökosüsteemini) projekti esitlus.

Konverentsi eesmärk on tutvustada 2023. aastal ERC Advanced Granti pälvinud projekti PeatlandN2O lähteideid. Naerugaas ehk dilämmastikoksiid (N2O) on võimas kasvuhoonegaas ja ohtlik stratosfääri osoonikihti kahandav gaas. N2O kliima soojendamise potentsiaal on 265 korda suurem kui CO2. N2O on mitmesuguste mullaprotsesside, sealhulgas denitrifikatsiooni, nitrifikatsiooni ja teiste vähem uuritud mehhanismide produkt. N2O emissiooniallikate ja erinevate lähteprotsesside osakaalu määramine on endiselt suur katsumus. Puuvõrade ning -tüvede osa soometsade N2O bilansis on praegu teadmata. Uudsed meetodid N2O voogude mõõtmiseks ökosüsteemi erinevates osades (muld, taimkate) koos kaugseirega võimaldavad täpsemalt hinnata N2O voogusid turbaaladelt pikaajalises lokaalsest globaalse tasandini.

Konverents toimub inglise keeles. Tutvu kavaga ja registreeru konverentsile enne 4. detsembrit veebivormis.

Loe lähemalt projekti kohta veebilehelt.

Kõik on teretulnud!

taimesein