Kyle Cleveland (Unsplash)

Teadlaste töö vihmametsas ja vulkaaninõlval on karm ning väsitav, kaugel loodusturismist

Kui Eestimaa loodus tukub talveund ja suur osa linde on lõunasse rännanud, võib maateaduste esindajail tekkida tuju lennata troopikasse, sinna, kus on igavene suvi, rikkalik floora ja fauna.

Réunioni saarele, mis on Prantsusmaa ülemerepiirkond India ookeanis ning asub teisel pool ekvaatorit umbes 800 kilomeetri kaugusel Madagaskarist, Eestimaa rändlinnud ei jõua. Linnuökoloog Marko Mägile piisaks muidugi täiesti ka talvistest lindudest, ometi oli ta eelmise aasta lõpul Oecologicumi töökabinetist mitu nädalat puudu, uksel silt «Olen kaugel saarel».

Réunionil käis terve doktorikooli ekspeditsioon, liikmeiks Tartu ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi zooloogid, geograafid, geoloogid, botaanikud ja mükoloogid, aga ka Eesti maaülikooli loodusturismi ja metsade uurijad – kokku paarkümmend inimest.

Loe edasi Tartu Postimehest

Reti Ranniku kaitseb doktoritööd „Impact of environmental conditions and soil microbiome on greenhouse gas fluxes from soil and tree stems in hemiboreal drained peatland forest“

28. augustil kl 10.15 kaitseb Reti Ranniku doktoritööd „Impact of environmental conditions and soil microbiome on greenhouse gas fluxes from soil and tree stems in hemiboreal drained peatland forest“.

David Knapp kaitseb doktoritööd „The relationship between residential segregation, school segregation and family context“

22. augustil kell 10.45 kaitseb David Knapp doktoritööd „The relationship between residential segregation, school segregation and family context“.
SERE 2024 conference poster

14. ökoloogilise taastamise Euroopa konverents “Sillad looduse taastamise teaduse, praktikate ja poliitikate vahel”