Foto:
Kyle Cleveland (Unsplash)

Teadlaste töö vihmametsas ja vulkaaninõlval on karm ning väsitav, kaugel loodusturismist

Kui Eestimaa loodus tukub talveund ja suur osa linde on lõunasse rännanud, võib maateaduste esindajail tekkida tuju lennata troopikasse, sinna, kus on igavene suvi, rikkalik floora ja fauna.

Réunioni saarele, mis on Prantsusmaa ülemerepiirkond India ookeanis ning asub teisel pool ekvaatorit umbes 800 kilomeetri kaugusel Madagaskarist, Eestimaa rändlinnud ei jõua. Linnuökoloog Marko Mägile piisaks muidugi täiesti ka talvistest lindudest, ometi oli ta eelmise aasta lõpul Oecologicumi töökabinetist mitu nädalat puudu, uksel silt «Olen kaugel saarel».

Réunionil käis terve doktorikooli ekspeditsioon, liikmeiks Tartu ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi zooloogid, geograafid, geoloogid, botaanikud ja mükoloogid, aga ka Eesti maaülikooli loodusturismi ja metsade uurijad – kokku paarkümmend inimest.

Loe edasi Tartu Postimehest

Tiit Tammaru. Foto: erakogu

Tiit Tammaru: kas elu peaks keerlema kodu ümber?

Kristiina Nõomaa kaitseb doktoritööd „Role of invasive species in brackish benthic community structure and biomass changes“

16. veebruaril kl 10.15 kaitseb Kristiina Nõomaa hüdrobioloogia erialal doktoritööd „Role of invasive species in brackish benthic community structure and biomass changes“.
Veebi taustapilt

„Kvaternaarigeoloogia - setted, keskkond ja inimene“. Volli Kalmu mälestuskonverents