Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi tolmeldamisökoloogia töörühm korraldab koostöös maastike elurikkuse töörühma, Tallinna Botaanikaaia ning Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaiaga konverentsi, millel valdkonna juhtivad teadlased ja praktikud Tartu Ülikoolist, Eesti Maaülikoolist ning Maaelu Teadmuskeskusest räägivad nii rahvusvahelistest kui ka Eestile keskenduvatest tolmeldamisteemalistest teadusuuringutest.
Konverentsil tuleb juttu tolmeldajatest ja putuktolmlevatest taimedest ning nende suhtevõrgustikest. Räägitakse, milliseid teadusuuringud on praegu Eestis käimas selleks, et mõista nende organismirühmade tundlikkust erinevate keskkonnamuutuste suhtes, ning vaadatakse, kuidas harrastusteadlased saaksid uute teadmiste loomisel oma panuse anda.
Konverentsil avatakse ka Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia näitus „Tolmeldamise ilu ja võlu“ Tallinna Botaanikaaia uues külastuskeskuses. Näitus tutvustab taimede ja putukate keerukaid ja põnevaid suhteid ning annab avarama vaate putuktolmlemise erinevatele nüanssidele.
Konverents toimub 29. mail kell 9.30–15.30 Tallinna Botaanikaaia palmimajas.
Selleks, et korraldajad teaksid teid oodata, palun registreeruge hiljemalt 26. maiks selle lingi kaudu.
10.00–10.15 Tervitussõnad: Urve Sinijärv, Tsipe Aavik, Triin Reitalu
10.15–12.30 Ettekanded rahvusvahelistest uuringutest
12.30–13.30 Lõuna ja nurmenukuvaatlus
13.30–15.30 Ettekanded Eesti uuringutest
15.10 Lõppsõnad ja siirdumine palmimajast külastuskeskusesse
16.00 Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia näituse avamine külastuskeskuses
Konverentsi jutujuht on Kristo Elias.
Ürituse toimumist toetavad programmi Biodiversa+ projekt „Pärandniitude võrgustike funktsionaalse sidususe roll taim-tolmeldaja interaktsioonide tagajana“ (FuncNet) ja Eesti Teadusagentuuri grant „Maakasutuse ajalis-ruumiliste muutuste mõju taim-tolmeldaja interaktsioonide säilenõtkusele põllumajanduslikes ökosüsteemides“ (PRG1751).
Konverents kuulub looduskaitsekuu ürituste sarja.